kapela


Biografie

promo1Et Moriemur založil v únoru 2008 v Praze zpěvák Zdeněk. Postupně se ke kapele přidali baskytarista Honza (ex Return to Innocence, ex Genuine Relief), kytarista Fedor (Passion for Sorrow), bubeník Michal (Cruadalach, ex-SSOGE a Dissolving of Prodigy), kytarista David (Post Mortem) a klávesák Albert (ex Creed of Life).

V prosinci 2009 Et Moriemur vydávají své první EP Lacrimae rerum a začínají koncertovat. V srpnu 2011 účast na tributu black metalové legendě Torr, v říjnu 2011 vychází debut “Cupio Dissolvi” pod hlavičkou časopisu Pařát. Z kapely po vzájemné dohodě odcházejí Fedor, David a Bert, novými kytaristy se stávají Aleš (Ghost in the Shell) a Martin (Imagine). V dubnu 2013 odchází Honza a Martin, kapela pokračuje ve čtyřech s Karlem na base. Na podzim sestavu doplňuje kytarista Honza Vaněk (PANYCHIDA, OBLOMOV).

V březnu 2012 EM skončili druzí v kategorii Objev roku 2011 Cen Břitva.

V roce 2014 vychází druhé full-length CD “Ex Nihilo In Nihilum” vydané ruským doomovým labelem Solitude productions. Deska získala nominaci na ceny Anděl v kategorii Hard and Heavy a umístila se na třetím místě v hlasování o nejlepší album roku v anketě Břitva.

V roce 2015 se Et Moriemur účastní CD tributu české doom metalové legendě Dissolving of Prodigy.

EM hudebně vycházejí z doom metalu, tento styl ale obohacují moderními a osobními prvky a vytvářejí ponurou atmosféru, která hudebně i textově vyjadřuje skutečnost postupného a nevyhnutelného zániku všeho živého. Definice jejich tvorby může být následující: hudební doprovod k absurditě života a domýšlivosti lidí.

EM pravidelně organizují doomový fest Patior Ergo Sum.

Kapela pravidelně finančně podporuje organizaci pro ochranu práv zvířat Svoboda Zvířat.

Et Moriemur:

band

Michal „Datel“ Rak - bicí  |  Aleš Vilingr - kytara  |  Zdeněk Nevělík - zpěv

 Karel Kovařík - basa   |  Honza Vaněk - kytara


Diskografie:

Lacrimae Rerum (CD 2009, vlastní vydání)

et-moriemur-lacrimae-rerum

Cupio Dissolvi (CD 2011, Parat prod.)

493ea4f3e5_98022040_o2

Ex Nihilo In Nihilum (CD 2014, Solitude prod.)

493ea4f3e5_98022040_o2

Kompilace:

Tribute to TÖRR (2011)

Doom Metal Front zine „Eastern Doomination“ (2012)

Poll